İstanbul Adliyesi Önünde Açıklama: Berkin Elvan için Adalet İstiyoruz

Berkin Elvan'ın katledilmesine ilişkin davanın karar duruşması İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülüyor. Duruşma öncesi Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi önünde yapılan açıklamada "Adalet istiyoruz" denildi.

featured

İSTANBUL – Gezi ayaklanmasında Okmeydanı’nda yapılan eylemde Berkin Elvan’ın polisin attığı gaz bombasıyla katledilmesine ilişkin davanın karar duruşması İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor. Duruşma öncesi Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi önünde açıklama yapıldı.

Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, baba Sami Elvan’ın yanı sıra CHP İstanbul Milletvekilleri Ali Şeker ve Sezgin Tanrıkulu, HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu, LÖB, Dev-Lis, LAF, DGB’nin da aralarında olduğu gençlik örgütleri ve çok sayıda kişi adliye önünde bir araya geldi.

Adliye önünde Elvan Ailesi ve Taksim Dayanışması adına açıklamayı okuyan Akif Burak Atlar “Berkin için adalet istiyoruz! Katillerin, faillerin ödül gibi cezalarla korunmasını, gerçeklerin karartılmasını kabul etmiyoruz, hiçbir zaman kabul etmeyeceğiz. Çünkü biliyoruz ki, katillerin, faillerin yargı tarafından korunduğu bir ülkede üstümüze çeken karanlık her gün daha çok büyüyor. Bu karanlık bizden Ali İsmail’i aldı, Ethem’i aldı, Mehmet’i, Abdocan’ı aldı! Medeni’nin, Hasan Ferit’in, Ahmet’in katillerini korudu! Aynı karanlık, daha dün, Deniz Poyraz’ın da geleceğini çaldı. Bizler, aydınlık bir gelecek umudu ile barışı, dayanışmayı, kardeşliği savunurken, geleceğimizi çalınıyor. Yeter! Biz Elvan Ailesi ve Taksim Dayanışması olarak, ölüme karşı yaşamı savunmaya inatla ve ısrarla devam edeceğiz. Berkin’in o kısacık ömründen bizlere yansıttığı gelecek umuduna sadık kalacak, çocuklar bir daha öldürülmesin diye, katillerinin ve azmettiricilerinin yargılanması ve hak ettikleri cezalara çarptırılması talebindeki ısrarımızı sürdüreceğiz” denildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!