İsrail Saldırılarına Filistinlilerden Roketlerle Yanıt

İşgal devleti İsrail'in Filistinlilere ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarında yüzlerce Filistinli yaralandı. Akşam saatlerinde işgal devletinin saldırılarına karşı Filistinli direniş güçleri Tel Aviv'e füze ve roketler attı.

featured

GAZZE – Siyonist işgal devletinin Kudüs’te Mescid-i Aksa’daki saldırısında ve Gazze’ye yönelik hava saldırılarında 9’u çocuk 28 Filistinli hayatını kaybederken yüzlerce Filistinli de yaralanmıştı. İsrail’in saldırılarına karşı Hamas, Tel Aviv’e 130 roket attığını duyurdu.

İsrail polisi tarafından yapılan açıklamada, Filistin’den atılan roketler neticesinde Holon ve Givatayim banliyölerine  en az 8 kişinin yaralandığı, yaralılardan bazılarının durumunun ciddi olduğu belirtildi.

Yaralılardan 4’ünün Holon’da bir otobüsün yanına roket isabet etmesi sonucu yaralandığı bildirilirken, Givatayim’de bulunan 4 yaralının ise hava savunma sistemi tarafından imha edilen roketin parçaları nedeni ile hafif şekilde yaralandığı açıklandı. Tel Aviv’in güneyindeki Rishon Lezion’da ise roket saldırısı nedeni ile bir kadının hayatını kaybettiği bildirildi.

Ayrıca İsrail basınında yer alan haberlerde, roket saldırıları nedeni ile Ben Gurion Uluslararası Havaalanı’ndaki hava trafiğinin geçici olarak durdurulduğu ve uçuşların Kıbrıs’a yönlendirildiği iddia edildi.

9’U ÇOCUK 28 FİLİSTİNLİ, İSRAİL SALDIRILARINDA HAYATINI KAYBETTİ

Hamas tarafından yapılan açıklamada, Tel Aviv’e 130 roket atıldığı ifade edilmiş, “Şimdi, sözümüzü yerine getirirken, El-Kassam Tugayları düşmanın sivil binaları hedef almasına cevaben 130 füze ile Tel Aviv ve çevresinde en büyük füze saldırısını başlattı” denilmişti.

İsrail tarafından Gazze’ye düzenlenen hava saldırısında 13 katlı olan Hanadi Kulesi vurulmuştu. Saldırının ardından bina çökmüştü.

Öte yandan Filistin Sağlık Bakanlığı, dünden bu yana İsrail tarafından Gazze Şeridi’ne düzenlenen hava saldırılarında, 9’u çocuk 28 kişinin hayatını kaybettiğini, 152 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

EBU ALİ MUSTAFA TUGAYLARI’NDAN SÜREKLİ YANIT ÇAĞRISI

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi(FHKC)’nin askeri kanadı olan Ebu Ali Mustafa Tugayları, ‘Siyonist düşmanın sivil Filistin halkına yönelik saldırılarına karşı Kudüs, El Aksa ve Şeyh Jarrah bölgelerinde işgalciyi gerileteceğiz’ denilen açıklamada, ‘işgal altındaki tüm topraklarımız savaşçılarımızın kontrolü altına girinceye kadar hedef alanını kademeli olarak genişleteceğiz’ diye belirtildi.

Filistin direniş grupları, dün itibariyle, ‘İsrail’in Şeyh Jarrah ve El Aksa Camii’nde işlediği suçlara, saldırganlığa ve halkımızı istismar etmesine yanıt olarak işgal altındaki Kudüs’te düşmana füze saldırısı başlatacağını’ duyurmuştu.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!