Hatay’da ÇHD’den İşkenceye Suçüstü: İşkence Olağan Hale Getirilmeye Çalışılmaktadır.

Hatay'ın Defne Mahallesi'nde Özel Harekat polislerince işkenceye kalan birine rastlayan Çağdaş Hukukçular Derneği üyeleri olaya müdehale ettiğini duyurdu.

featured

HATAY – Hatay’ın Defne Mahallesi’nde Özel Harekat polislerince işkenceye kalan birine rastlayan Çağdaş Hukukçular Derneği üyeleri olaya müdehale ettiğini duyurdu. Polislerin avukatları gördükten sonra işkenceyi gizlemeye çalıştığını belirten ÇHD’liler ‘enkazların altındaki cenazelerin dahi henüz çıkartılmadığı bu bölgede işkence olağan hale getirilmeye çalışılmaktadır.’ ifadelerini kullandı.

ÇHD’nin İşkenceyle Mücadele Komisyonu hesabından yapılan açıklama şu şekilde:

Defne-Hatay’da olan üyelerimiz, bugün öğle saatlerinde çok sayıda özel harekat polisi tarafından sokakta dövülen bir kişiye rastlamış, işkenceye müdahale etmiş ve maruz kalanı güvenlikli alana almışlardır.

Üyelerimizin olay yerine gelmesi üzerine özel harekat polisleri işkenceyi gizlemeye çalışmışlardır.

Henüz birkaç saat önce tekrar yeni bir depremin olduğu, enkazların altındaki cenazelerin dahi henüz çıkartılmadığı bu bölgede işkence olağan hale getirilmeye çalışılmaktadır.

Çağdaş Hukukçular Derneği olarak işkence ve kötü muameleye karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. İnsanlık onuru işkenceyi yenecek!  

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!