Gökhan Güneş’i 138 Saat Sonra Gözleri Bağlı Şekilde Bıraktılar

gokhan-gunes-ailesiyle
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL – İkitelli ilçesinde 20 Ocak 2021 günü kaçırılan Gökhan Güneş, ailesinin, yoldaşlarının ve yurttaşların mücadelesi sonucu 138 saat sonra bulundu. Sabaha karşı 06.00 civarında gözleri kapalı şekilde Başakşehir’de bırakılan Gökhan Güneş, kendi olanakları ile ailesinin evine döndü.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üyesi Gökhan Güneş isimli genç 20 Ocak 2021 tarihinde İstanbul İkitelli’den Başakşehir’e işine gitmek için otobüse binmiş ve indiği durakta kendisini bekleyen bir grup kişi tarafından kaçırılmıştı. Gökhan Güneş hakkında olayın üzerinde geçen 5 gün boyunca, kaçırılma anına ait kamera kayıtları olmasına rağmen resmi bir açıklama yapılmamıştı.

”Gökhan Güneş nerede?” isimli sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “5 gün önce devlet tarafından kaçırılan Gökhan az önce ailesinin evine geldi. Gökhan’ın aile, arkadaşları ve yoldaşları 5 gündür verdiği mücadele ile Gökhan’ı o kirli ellerden aldı. Size bir kişiyi daha kaybettirmeyeceğiz! #SizKaçırdınızBizAldık” denildi.

Bugün (26.01.2021) saat 15.00’de Gökhan Güneş, Ailesi ve avukatları İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi’nde yapacakları açıklama ile kamuoyunu bilgilendirecekler.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!