Filistin Sendikalar Konfederasyonu’dan 1 Mayıs’ta Filistin’le Dayanışma Çağrısı

Filistin Sendikalar Konfederasyonu, 1 Mayıs’ta tüm dünya emekçilerini İsrail işgali altındaki Gazze için meydanlara inmeye çağırdı. Açıklamada diğer ülkelerdeki işçilere İsrail’e silah sevkiyatını engelleme çağrısı yapıldı.

featured

İsrail’in işgal altındaki Gazze Şeridi’nde katliamları sürerken Filistinli emekçiler, İsrail’in saldırılarının durdurulması için dünyanın dört bir yanındaki işçilere 1 Mayıs’ta “Gazze için eylem” çağrısı yaptı.

Filistin Sendikalar Konfederasyonu’nun (PGFTU) yayımladığı duyuruda “Uluslararası sendikal hareket içerisindeki kardeşlerimizi, 1 Mayıs’ta ve 15 Mayıs Nakba Günü’nde, Filistin ile dayanışma içinde olduklarını göstermek için, çalışma hayatını etkileyecek kolektif eylemler düzenlemeye çağırıyoruz” denildi. Açıklamada “İsrail’in askeri işgalini ve Filistinli işçilerin sömürülmesine neden olan ticaret ve yatırım akışını sekteye uğratmak için sesinizi yükseltin ve harekete geçin” çağrısı yapıldı.

NAKBA SÜRÜYOR

Başta Gazze’dekiler olmak üzere “tüm Filistin halkının tarifsiz zulümlere maruz kaldığı” belirtilen açıklamada “İsrail’in acımasız soykırım bombardımanı, aç bırakma politikaları, zorla yerinden etme ve toprak gasbı. Bu zulümler, çalışma koşullarımızı da kötüleştiren acımasız bir kuşatmaya ve askeri işgalin yıllardır sürmesine neden olmaktadır. İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik soykırım savaşı bir istisna değildir, 1948 Nakba’mızın bir devamı ve İsrail yerleşimci-sömürgeciliğinin bir unsurudur” denildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!