Erdoğan 20 Yılda ‘Asıl Hedeflerine’ Ulaşamamış: ‘Asıl Hedeflerimiz 2053 Vizyonumuzda’

İç ve dış politikaları iflas ettiği gibi ekonomininde çivisini çıkaran siyasi iktidar bilindik 2023 söylemlerinin yerine 2053 demeye başladı.

featured

ANKARA – AKP Şefi/Cumhurbaşkanı Erdoğan, her seçim öncesi aslı arkası olmayan gaz ve petrol müjdelerinin yanı sıra sık sık ‘2023’te hedeflerine ulaşacaklarını’ ve ‘gizli anlaşmaların son bulacağını’ söylerdi. Gelinen aşamada iflas eden iç ve dış politikalarına, ekonomik çıkmazda eklenince ağız değiştiren Erdoğan bu kez 2053’ü işaret etti.

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapımı tamamlanan 34 hidroelektrik santralinin açılış töreninde salondaki gençlere seslenerek, “Dik duracağız ama dikleşmeyeceğiz” diyen Erdoğan, “Biz dünyaya sözümüzü, ülkemizi eserlerimizle donatarak söyledik, söylüyoruz. Her alanda kalkınmanın altyapısını önemli ölçüde tamamladık. Şimdi sıra asıl hedeflerimizde yani 2053 vizyonumuzu hayata geçirmekte” dedi.

Erdoğan, “Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30-35 indirimle satışa başlayacağız. Bu, piyasaların dengesini bozanları da hizaya getirecek” diye konuştu.

Erdoğan, Tarım ve Kredi Kooperatifi Başkanı Hüseyin Aydın ile konuşarak “Sen kâr amacıyla çalışmayacaksın, sen sadece başa baş noktasında benim vatandaşımı koruyacaksın” talimatı verdiğini söyledi.

‘KAMU-ÖZEL SEKTÖR İŞBİRLİĞİ…’

Erdoğan’ın konuşmasında ayrıca sermayedarlara yapılan kıyağı “Kamu-özel sektör işbirliği ile 20 farklı ilimizde faaliyete geçecek 34 hidroelektrik santralimiz, 653 kilovatsaat kurulu güce ve yıllık 2,3 milyar kilovatsaat enerji üretim kapasitesine sahiptir. Yatırım bedeli 16 milyar lirayı bulan bu santraller, ülkemize yıllık 2,7 milyar lira ekonomik fayda sağlayacaktır. Kendilerini 6 yılda amorti edecek hidroelektrik santrallerimiz, ardından uzun yıllar boyunca ekonomimize katma değer sağlamaya devam edecektir.’ şeklinde açıkladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!