Diyarbakırlı Tütün Üreticileriden de Yol Kapatma Eylemi

Hükümetin tütün satışına getirdiği yetki belgesine karşı Lice ve Kocaköy'deki tütün üreticileri de Diyarbakır-Bingöl kara yolunu trafiğe kapatarak eylem yaptı.

189054
Abone Ol
Daha Fazla

DİYARBAKIR/AMED – Hükümetin tütün satışına yetki belgesi zorunluluğu getirmesine karşı, Adıyaman ve Malatya’daki tütün üreticilerinin yol kapatma eylemlerinden sonra Diyarbakır’ın Lice ve Kocaköy ilçelerindeki tütün üreticileri eylem yaptı. Tütün üreticileri, Diyarbakır-Bingöl kara yolunun 60. kilometresinde yolu trafiğe kapattı. Tütün üreticilerinin yolu barikatla kapatarak, trafik akışını durdurması üzerine uzun araç kuyrukları oluştu.

Yaklaşık 300-400 tütün üreticisinin katıldığı ve yolu traktörle kapattığı yol kapatma eyleminde sık sık, “Tütünüme dokunma” sloganı atıldı. Tütün üreticilerin ipe geçirilen tütün yapraklarını boyunlarına geçirdiği eylemin başlamasıyla eylem yerine zırhlı araç eşliğinde çok sayıda polis ve jandarma ekibi sevk edildi. Tütün üreticilerinin jandarma ve polis ekipleriyle yaptıkları müzakereler uzun süre sonuç vermedi. Saat 12.00’de başlayan ve herhangi bir fiziki müdahalenin olmadığı eylem, saat 14.00’te yürütülen müzakerelerin ardından sonlandırıldı.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!