İşten Çıkarılan İki Taşeron İşçiden Belediye Önünde Oturma Eylemi

Adana Büyükşehir Belediyesi'nde taşeron olarak çalışan 2 işçi 50 gün çalıştıktan sonra işten çıkarıldı. İşten çıkarılan Ömer Temel ve Diyadin Üçciz adlı işçiler belediye önünde oturma eylemine başladı.

featured
Created with GIMP

ADANA – Eyleme ilişkin basına açıklama yapan işte atılan işçilerden Ömer Temel, “Son yapılan yerel seçimlerden bir yıl sonra belediyede işe girmek için başvuru yaptık. 5 ay oyaladıktan sonra 2020’de bizi Park Bahçeler Müdürlüğü’nde işe aldılar. Taşeron şirket bizi sulamaya verdi. Biz orada 50 gün çalıştık. 5 Ocak 2021’de bizi çağırdılar ve bizi işten çıkardılar” dedi.

Pandemi olduğunu işten çıkarmaların yasak olduğunu söylediklerini ifade eden Temel, “Bize ‘Sizi şimdi çıkarıyoruz, bir ay sonra park bahçelerde işe başlatacağız. Kendi bünyemize alacağız’ dediler. Bizde tamam dedik. Bir ay sonra gittik, bugün yarın diyerek 7 ay bizi oyaladılar. Her ay sistematik olarak gidiyoruz. ‘Bizi işe alacak mısınız’ diye soruyoruz. ‘Alacağız’ diyorlar, ama almıyorlar. ‘Bazı sıkıntılarımız var. Valilik bizi engelliyor’ diyerek aylarca oyaladılar” diye konuştu.

“İşimizi geri istiyoruz” diyen Temel, Adana Büyükşehir Belediyesi önünde her gün 08.00 ile 20.00 arasında oturma eylemi yapacaklarını söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!