Direnişteki Durak Tekstil İşçileriyle Dayanışma Gecesi

Direnişteki işçilerle dayanışmak için Ördekli Kültür Merkezi’nde dayanışma gecesi düzenlendi.

featured

BURSA – Bursa’daki Durak Tekstil’de sendikalaştıkları için işten atılan Öz İplik-İş üyesi 6 işçinin fabrika önündeki mücadelesi 16 Şubat’tan beri devam ediyor.

Direnişteki işçilerle dayanışmak için Ördekli Kültür Merkezi’nde dayanışma gecesi düzenlendi.

Dayanışma gecesinde konuşan Öz İplik-İş Bursa Şubesi Örgütlenme Uzmanı Serkan Açıcı, “Kanun yapıcılara sesleniyorum; işçiler anayasal haklarını kullandıkları için işten çıkartılıyorlar. Kimsenin gazını almak için kanun yapmayın. Bizler işçilerin haklarına erişmesini istiyoruz” dedi.

“BİZLER GÜÇLÜYÜZ”

Sendikaya üye olduğu için işten atılan Durak Tekstil işçisi Onur Canpolat, “Sendikaya üye olduğumuz duyulunca iş kanununun 18. maddesine göre işten çıkarmaya çalıştılar, bunu kabul etmeyince evlerimize 25/2-e maddesine göre hırsızlık suçlaması nedeniyle işten atıldıklarını bildiren belgelerin geldi. Bu durum bizi üzdü. Biz bunun üstesinden gelemeyeceğimizi düşünüyorduk. Sendikamızla başlattığımız direniş ve siz değerli dostlarımızın katkısıyla hepsini bir bir aşıyoruz. Şunu öğrendim; işçiler yalnız değil, işçiler çok güçlü. Yeter ki ortak bir mücadele yükseltsinler” dedi.

Dayanışma gecesi İmece Müzik Grubunun sahne almasıyla son buldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!