Depremzede: Devlet Yok Burada; Gönüllü Gençler Koşa Koşa Geldi

Deprem bölgeleri başta olmak üzere, ülke genelinde halkın devlete öfkesi büyüyor. Maraş'ta depremzede bir kadın: 'Devlet yok burada... AFAD nerede? AFAD’ın müdürü geliyor sabah bir gösteri yapıyor, sonra da gidiyor. Yeter artık ya. Hepsini anlatın, hepsini söyleyin. Benden vergi kesen Kızılay nerede?' diyerek isyan etti.

featured

MARAŞ – Maraş merkezli 7,7 ve 7,6’lık iki depremin ardından 10 ilde arama ve kurtarma çalışmaları düzensiz, yetersiz ve eksikte olsa devam ediyor. Bölgeyi ziyaret eden burjuva siyasetçilerin yolunu kesen depremzedeler, ‘Devlet yok burada’ diyerek Kızılay’ın ve AFAD’ın yetersizliğini dile getiriyor.

Hamit Akyüz’ün yeğeni olduğunu söyleyen bir kadın isyanını duyurmak umuduyla Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’ın önünü kesti.

‘DEVLET YOK BURADA’

Depremzede kadın: ‘Ben eski Malatya İl Başkanı Hamit Akyüz’ün yeğeniyim. Kardeşim ve iki tane yeğenim enkaz altında. Devlet yok burada. Bunu da herkese söyleyin. Kızılay, burada çalışan gönüllüler için çadırı daha bugün getirdi. Çocuklar şurada, üşüyorlar. Gece ben ateş yakıyorum geelip ısınıyorlar. Yahu nerede bu Kızılay? Kime çalışıyor bu Kızılay denen… Ağzımı bozmak istemiyorum.’ dedi.

‘5 GÜNDÜR ENKAZ KALKMAZ MI?’

Devlete isyan eden kadın: ‘Devlet yok burada. Bitmiş devlet. Hani neredeler? 5 gündür şu enkaz kalkmaz mı? Gönüllüler olmasa ortada kalmıştık. Allah gençlerden razı olsun. Bütün gençlerden razı olsun. Canla başla çalışıyorlar. AFAD nerede? AFAD’ın müdürü geliyor sabah bir gösteri yapıyor, sonra da gidiyor. Yeter artık ya. Hepsini anlatın, hepsini söyleyin. Benden vergi kesen Kızılay nerede? Bugünler için lazım değil mi bu vergiler? Vatandaşa bugün lazım değil mi benim vergim?’ ifadelerini kullandı.

‘GÖNÜLLÜ GENÇLER OLMASA KİMSE YOK’

Depremin duyulmasıyla ülkenin her bir yanında gelen gençlere işaret eden depremzede: ‘Bana hizmet etmeli ya. Yeter artık yeter. Gençler olmasa hiç kimse yok. Ankara’dan İstanbul’dan gelen gönüllü gençler koşa koşa geldiler. Bu gençlerden umudum çoğaldı. İnşallah bu gençler bu işi bitirecekler.’ dedi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!