İSTANBUL – Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) 17. Çocuk Filmleri Festivali kapsamında Filmimin Hikâyesi yarışması için başvurular başladı.

Yarışma, çocukların sanatsal üretim gerçekleştirmelerine, sinemayla tanışmalarına ve erken yaşta sinema kültürü edinmelerine rehberlik etmeyi hedefliyor.

Çocukların hayallerindeki hikâyelerin kağıda dökülüp gerçeğe dönüşeceği yarışma, bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanından çocukların katılımına açık olacak.

Geleceğin başarılı yazar ve senaristlerinden biri olmak isteyen 8-13 yaş (1 Ocak 2009-31 Aralık 2014 tarihleri arasında doğanlar) arasındaki çocuklar, konu sınırlaması olmaksızın istedikleri hikâyeyi yazarak Filmimin Hikâyesi yarışmasına katılabilecekler. cocukfestivali.com adresi üzerinden gerçekleştirilecek başvurular için son tarih ise 15 Mart 2021.

Yarışma kapsamında yazılacak hikâyeler arasından jüri üyeleri tarafından seçilecek 50 hikâye bir kitaba basılacak. Kitaba basılan hikâyeler arasından birinci seçilen kişi ise ailesiyle birlikte İstanbul’a gelip bir hafta konaklama fırsatı bulacak ve bu süre boyunca İstanbul’u gezip tanıyacak. Bunun yanı sıra tecrübeli bir yönetmen eşliğinde yarışmada birinci olan hikâyesini filme çekecek.