Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla İstifa Etti

Borsa-stanbul-Hakan-Atilla-istifa
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL – Son günlerde görevini bırakacağı konuşulan Borsa İstanbul Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla istifa etti. Borsa İstanbul’dan konuya ilişkin yapılan açıklamada “Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Sn. Mehmet Hakan ATİLLA’nın kendi isteğiyle 08.03.2021 tarihinden itibaren Genel Müdürlük görevinden istifa etmesi nedeniyle, 08.03.2021 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile istifası kabul edilmiştir. Borsamız kararı, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı’na bildirilmiştir” denildi. 

Hakan Atilla’nın istifası, 26 Şubat Cuma günü izne ayrılmasıyla gündeme gelmişti. Bu yöndeki iddialar üzerine Atilla “İddialara cevap vermek anlamlı değil o yönde bir karar alırsam borsa resmî bilgilendirme yapar elbette” açıklamasında bulunmuştu. Halkbank’ta çalışırken İran’ın yaptırımlardan kaçmasına yardım ettiği gerekçesiyle suçlu bulunmuştu.

ABD’de 32 ay hapis cezasına çarptırılan Atilla, 28 ay tutuklu kalmasını ardından Türkiye’ye dönmüştü. Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı iken, İran yaptırımlarının delinmesiyle ilgili ABD’de görülen davada yargılanan Atilla’ya Mayıs 2018’de mahkeme 32 ay hapis cezası vermişti. 28 ay tutuklu kaldıktan sonra Temmuz 2019’da tahliye dilen Atilla, Türkiye’ye dönmüş ve Ekim 2019’da Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak atanmıştı. 

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!