TTB, Görevleri Sırasında Katledilen ve Hayatlarını Kaybeden Sağlık Çalışanlarını Karanfillerle Andı

EwYYqepXAAUCucX
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İZMİR – Cumhuriyet meydanında   gerçekleştirilen basın açıklamasını, katılan sağlık emek örgütleri adına İzmir Tabip Odası genel sekreteri Dr. Nuri Seha Yüksel  okudu.

Açıklamada; sağlıkta dönüşüm projesinin, çalışanların iş yükünü arttırdığı  ve sağlıkta şiddeti körüklediği belirtildi. Hayatını uğradıkları saldırılar sonucu kaybeden sağlık emekçileri anıldı.

Covid19 pandemisiyle yeni ve vahim bir durumla karşı karşıya kalınıldığı, şeffaf yönetilmeyen bu süreçte  yetersiz kişisel koruyucu ekipman, ard arda alınan yanlış kararlar, sağlık emek örgütlerinin sürece dahil edilmeyişinin hazin sonuçlar doğurduğu, bu durumun dörtyüze yakın sağlık emekçisinin ölümünü getirdiği dile getirildi. Hak mücadelesi;  idari baskılar, sürgünler ve görevden alınmalarla engellenmeye çalışıldığı ifade edildi. Basın açıklamasını ardından hayatını kaybeden hekim ve  sağlık  emekçileri anısına  denize karanfil bırakıldı.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!