SOL Parti’nin Hükümet İstifa Eylemine Polis Saldırdı: Çok Sayıda Gözaltı Var

‘Hükümet istifa’ talebiyle gerçekleştirilen birçok eylemde olduğu gibi SOL Parti İstanbul İl Örgütü tarafından gerçekleştirilmek istenen eyleme de polis saldırdı.

featured

İSTANBUL – Maraş merkezli depremlerin öncesi ve sonrasıyla açığa çıkan skandallara ilişkin tepkiler devam ediyor. Toplumun her kesimindeki bireylerden çeşitli nitelik ve çaptaki örgütlere, siyasi partilere ve STK’lara kadar geniş bir tepki dalgası yükseliyor.

SOL Parti de depremlerin yaşandığı an ve sonrasında ortaya çıkanlar rezaletlerle ilgili hükümeti istifaya çağırdı. Ne var ki SOL Parti’nin eyleminede, geçtiğimiz günlerde TİP(Türkiye İşçi Partisi)’in eylemine ve dün ile bugün Halkevleri’nin Hatay’daki dayanışma merkezine yönelik kolluk tehditini protesto eylemlerine oluğu gibi yine polis saldırdı.

‘Hükümet istifa’ sloganıyla gerçekleştirilen birçok eylemde yaşanan gözaltıların ardından SOL Parti İstanbul İl Örgütü’nün düzenlediği eyleme de polis müdahale etti, 100’e yakın parti üyesi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında SOL Parti MYK Üyesi Alper Taş ve İstanbul İl Başkanı Deniz Demirdöğen’in yanı sıra partili avukatlar da bulunuyor.

Ayrıca eylemde Birgün muhabiri Asena Tunca da darp edilerek gözaltına alındı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!