Sendikasından İstifaya Zorlanan İşçi Kriz Geçirdi

Daha önce sendikalı işçileri ücretsiz izin ile cezalandıran fabrikadan yapılan baskı sara hastası bir işçinin kriz geçirmesine neden oldu.

featured

KOCAELİ – Kocaeli Dilovası’da sendikalaşan işçilerin ücretsiz izne çıkartan Systemair HSK’de sara hastası bir işçi kriz geçirdi. İşçinin sendikadan istifa etmesi yönünde baskı gördüğü için kriz geçirdiği iddia edildi.

Systemair HSK’de Birleşik Metal-İş Gebze 1 No’lu Şubede örgütlenen işçiler, ücretsiz izne çıkarılmış, bunun üzerine fabrika önünde direnişe geçmişti. Daha sonra ücretsiz izne çıkarılan 45 işçiden bir kısmı patron ile anlaşıp işyerinden kendi isteği ile ayrılırken, 232 gündür ücretsiz izinde olan diğer işçiler ise direnişi devam ettiriyor.

Systemair HSK’de çalışan Ersin isimli bir işçi kriz geçirdi. İşçinin sara hastalığı olduğunu belirten arkadaşları, işçinin daha önce ortalama ayda bir kez kriz geçirdiğini, sendikalaşma sürecinde ise “İstifa et” baskısı nedeniyle haftada bir kriz geçirdiğini vurguladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!