İSTANBUL – AKP Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili avukat Özlem Zengin hakkında sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan avukat Mert Yaşar, gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, “Bir sosyal paylaşım sitesinde, M.Y. isimli kullanıcı tarafından Tokat Milletvekili Özlem Zengin’e yönelik sarf edilen sözler nedeniyle cumhuriyet başsavcılığımızca resen soruşturma başlatılmış olup şüphelinin kimlik bilgilerinin tespiti ve yakalanması için kolluğa talimat verilmiştir” denilmişti.

İlgili Haber:  61 Kişi 3 Gündür Vatan Emniyet'te Tutuluyor

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının resmen soruşturma başlatması üzerine, İstanbul Emniyeti Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından evine baskın yapılan avukat Mert Yaşar gözaltına alındı.

Yaşar’ın emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

İlgili Haber:  Gezi'de Polis Fişeğiyle Tek Gözünü Kör Ettiler, Yetmedi Dava Masraflarını İstediler

“Sosyal medyada türeyen ahlaksızlık ve itibar suikastleri her geçen gün şiddetini artıyor. Tokat Milletvekilimiz, Grup Başkan Vekilimiz Özlem Zengin Hanıma yönelik ahlaksız ve seviyesiz saldırıyı kınıyorum. Bu eylemlere karşı hukuk, gereği neyse yapacaktır.”