İnsan Ticareti ve Fuhuş Çetesinin Lideri Polis Çıktı!

Sermaye devletinin kokuşmuşluğu onun her kurumuna ve unsuruna sirayet ediyor. Ankara'da Hassas Bölgeleri Koruma Şubesi'nde görevli bir polisin, pasaportlarına el koyduğu 5 kadını fuhuşa zorladığı ve insan ticareti yaptığı ortaya çıktı.

featured

ANKARA – Ankara’da Hassas Bölgeleri Koruma Şubesinde çalışan polis memuru G.K.’nin zorla fuhuş ve insan ticareti yaptığı ihbarı üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Yabancı uyruklu 5 kadını zorla tuttuğu evde fuhuşa zorladığı belirlenen polis tutuklanarak cezaevine gönderildi.

thumbnail
İlişkili Yazı
Devletin Organize İşleri: Yerli ve Milli Fuhuş Örgütlenmesi

Sabah gazetesindeki habere göre; yürütülen soruşturmada, G.K., Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 4 ay süren teknik ve fiziki takiple adım adım izlendi.

Yapılan çalışma sonucunda, G.K.’nin Öveçler mahallesinde bulunan 2 farklı evde aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 5 kadını fuhşa zorladığı tespit edildi. Teknik ve fiziki takibin ardından G.K. ile birlikte hareket ettikleri tespit edilen M.E, H.M, A.Z, S.K ve yabancı uyruklu M.S, gözaltına alındı. A.Z, G.K, H.M ve M.E Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken, il dışında bulunan S.K hakkında adli kontrol kararı verildi. Yabancı uyruklu M.S ise Başsavcılık tarafından salıverildi.

PASAPORTLARA EL KOYUP FUHUŞA ZORLAMIŞLAR

G.K. tarafından fuhuşa zorlanan mağdurlar ifadelerinde G.K.’nin yabancı uyrukluların pasaportlarını aldığını, “Buralar benden sorulur. Burada çalışmazsanız ekmek yiyemezsiniz” dediğini söyledi.

G.K. ise ifadesinde maddi zorluklar çektiğini kaydederek fuhuşa zorlama ile insan ticareti yaptığı iddiasını reddetti. Gözaltına alınan M.S.’nin, polis memuru G.K.’nin sevgilisi olduğu, “müşteri” ayarlamada aracılık yaptığı öğrenildi.

M.H. ve H.M.’nin fuhuş yaptırdıkları kadınların kaldığı 2 ayrı evden sorumlu oldukları, bu evlerin ihtiyaçlarını karşılayarak parayı G.K. ve ortağına verdikleri tespit edildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!