Havai Fişek Fabrikasındaki Patlamada Hayatını Kaybeden Bir İşçinin Ailesine Tazminat

Havai fişek fabrikası patlamasında hayatını kaybeden bir işçinin ailesine 524 bin lira tazminat ödenmesine karar verildi.

featured

SAKARYA – Sakarya’daki havai fişek fabrikası patlamasında hayatını kaybeden bir işçinin ailesine 524 bin lira tazminat ödenmesine karar verildi.

Sakarya’nın Hendek ilçesinde yaşanan havai fişek fabrikası patlamasında hayatını kaybeden işçilerden Halis Yılmaz’ın ailesinin açtığı tazminat davası sonuçlandı. Mahkeme, patlamanın yaşandığı fabrikanın sahiplerinin Halis Yılmaz’ın annesi, babası ve kardeşlerinin için toplamda 524 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.

3 Temmuz 2020’de Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda 7 işçinin hayatını kaybettiği 126 işçinin ise yaralandığı patlamadan sonra ceza davasının yanı sıra tazminat davası da açılmıştı.

Sakarya 5. İş Mahkemesi’nde görülen tazminat davasında verilen kararda, hayatını kaybeden işçilerden Halis Yılmaz’ın annesi Şerife Yılmaz için 148 bin 500 maddi, 100 bin manevi, babası Muammer Yılmaz için 95 bin maddi, 100 bin manevi, kardeşleri Mervenur ve Sevdenur için ise 40’ar bin lira manevi tazminat ödenmesine hükmedildi. Mahkeme, tazminatın olay tarihinden itibaren hesaplanarak ödenmesine karar verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!