BTS Üyelerinden Alsancak Garı Önünde Sürgünlere ve Baskıya Karşı Oturma Eylemi

BTS izmir Şubesi'nin sürgün ve baskılara karşı yaptığı oturma eylemi 23. haftasında da devam etti.

featured

İZMİR – Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) sürgün ve baskılara karşı düzenlediği oturma eylemi eyleminin 23. haftasında Alsancak Gar’ı önünde bir araya geldi. “Demiryolu halkındır, satılmaz” pankartı açılan eyleme, KESK bileşenleri de destek verdi.

Demiryollarının özelleştirilmesinin sonucunda personel kıyımı olacağını defalarca dile getirdiklerini söyleyen BTS İzmir Şube Hukuk Sekreteri Nejat Sezginer, sermayenin sendikalaşmaya karşı olduğunu dile getirerek, “Demiryolları’nın istediği ücretli kölelik, büyük karlar edemediği işten çekildiğini yada personeli işten çıkarmaktır” dedi.

TCDD çalışanlarının oynanan oyunun farkına varması gerektiğini belirten Sezginer “Bu oyunu bozmak bizim boynumuzun borcudur, mücadele, yoksulluk ve işsizlikle kıvranan halkımızın mücadelesidir” ifadelerini kullandı. Sezginer son olarak, Ulaştırma Bakanlığı ve TCDD yönetimi verdiğimiz bedelleri görmeden geri adım atacağımızı zannediyorlar. Ancak yanıldıklarını bu mücadeleyi daha da büyüterek birbirimizi güçlendirerek göstereceğiz” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!