Akkuyu Nükleer Santralinde İnşaat İşçilerinden Eylem

Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaatında çalışan işçiler eylem yaparak, ağır çalışma koşullarının düzeltilmesini istedi.

featured

MERSİN – Mersin Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaatında çalışan işçiler eylem yaptı. İşçiler eylemde şantiye koşullarının iyileştirilmesini talep etti.

Şantiyedeki ağır çalışma koşullarına karşı eylem yapan işçiler, yaşam alanlarında olarak düzenlenen mekanlardaki sorunlara tepki gösterdi. İşçiler, 4 kişilik olan koğuşların 8 kişiliğe çıkarılmasına itiraz etti.

DİSK’e bağlı Devrimci Yapı, İnşaat ve Yol İşçileri Sendikası sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şantiyede inşaatın bir an önce bitirilmesi için işçilere baskı yapıldığını belirtti.

Sendika açıklamasında, “Silifke’de küçük büyük bütün pansiyonlar ekstra ranzalar konularak hijyen koşulları da hiçe sayılıp kapasitesinin üzerinde konaklama yaptırıyor” diye aktardı.

İŞÇİLER İŞ BIRAKMIŞTI

İşçiler kasım ayında da üç aydır maaşlarının ödenmemesi üzerine iş bırakma eylemi yapmış, özel güvenlik ve jandarma  işçilere saldırmıştı.

Akkuyu Nükleer Santrali’nde bir süre önce de işçilere şiddet uygulandığı ve bir işçinin yaşamını yitirdiği ortaya çıkmıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!