ERG Şirketler Grubu’nun Otoyol Yapımındaki İşçileri 2 Yıldır Maaşlarını Alamıyor!

nigde-otoyolu-512x330
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan işçiler, 2 yıldır içeride kalan maaşlarını alamadıklarını ve 35 işçinin mağdur edildiğini belirttiler.

Sol’da yer alan habere göre: ERG Şirketler Grubu’ndan, her biri farklı tutarlarda olmak üzere 1 aylıktan 7 aylığa kadar maaş alacaklarının olduğunu ifade eden işçiler, sigorta giriş-çıkışlarının da kendilerinden habersiz gerçekleştirildiğini ve kıdem tazminatlarının da bu yolla ellerinden alındığını vurguladılar. Bağlı çalıştıkları proje müdürünün kendilerine güvence verdiğini ancak süreç içerisinde karşılarında muhatap bulamadıklarını belirten işçiler, bir süre sigorta ücretleri yatırılmadan çalıştırıldıklarını eklediler.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, açılış töreninde bu otoyol ile yıllık 1 milyar 628 milyon TL tasarruf sağlanacağını söylemişti. Bağlantı yollarıyla 332 km olan ve işletme süresi ise 15 yıl 4 ay olan proje için işçilerin maaşlarını ödemeyen ERG Şirketler Grubu’na üç kesimde farklı araç garantileri verilmişti. Güncel geçiş ücreti 144.5 TL olan otoyolun yapımında çalışan işçiler haklarını alana kadar mücadele edeceklerini belirtiler.

Gazetemize ulaşan firma yetkililerinin açıklaması ise şöyle :

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!