Emekliler Ülke Genelinde Sokağa Çıkacak

Emekliler taleplerini dile getirmek için ülke genelinde sokağa çıkacak. Yurttaşları alanlara davet eden Tüm Emeklilerin Sendikası Başkanı Ergen, seçim öncesi iktidarı güçlü bir şekilde uyaracaklarını dile getirdi.

featured

Hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon karşısında aylıkları her geçen gün eriyen emekli yurttaşlar, taleplerini dile getirmek için bugün sokağa iniyor. Tüm Emeklilerin Sendikası Genel Başkanı Zeynel Abidin Ergen, seçim öncesi ülke genelindeki yapacakları eylemlerle iktidarı güçlü bir şekilde uyaracaklarını belirtti.

BIÇAK KEMİĞE DAYANDI

Tüm Emeklilerin Sendikası Fatsa Şubesi üyeleri önceki gün ilçe meydanında toplanarak yürüyüşe geçti. Yürüyüş boyunca, ‘’Artık bıçak kemikte mücadele şart”, “Yandaşa değil emekliye bütçe”, “Emekliyiz haklıyız kazanacağız” sloganları attı. Yurttaşlar Plevne Meydanı’na kadar yürüyen emeklilere alkışlarla destek verdi. Emekliler, ‘’Ne İstiyoruz?’’ sorusuna; koro halinde, ‘’Emekliye bütçe, toplu sözleşme, ikramiye dört maaş’’ yanıtını verdi. Emekliler yaptıkları açıklamada, iktidara “Duyun bu çığlığı ve acil çözüm üretin” çağrısında bulundu.

40 MERKEZDE EYLEM

Emekliler, Tüm Emeklilerin Sendikası’nın çağrısıyla bugün saat 13.00’te İstanbul’da Kadıköy Rıhtım’da olacak. Bazı kentlerde ise elem saatleri şöyle:

• İzmir: Saat 13.00, Konak Meydanı

• Antalya: Saat 14.00, Attalos Meydanı

• Ankara: Saat 13.30, Sakarya Caddesi

• Mersin: Saat 12.30, Özgür Çocuk Parkı

• Eskişehir: Saat 13.00, Adalar

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!